Strony mające podobne parametry mogą różnić się ceną.

Własna witryna www firmy to wizytówka, jaka rozchodzi się z niesamowitą prędkością. A jeśli do tego rozchodzi się we właściwych kierunkach, ma szansę dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów. I właśnie z tej przyczyny nie należy lekceważyć potencjału takiej wizytówki. Strona internetowa www pomoże wkroczyć w zupełnie nowe obszary. Daje dużo więcej możliwości aniżeli tradycyjna reklama firmy. Nie powinno nas dziwić, że coraz więcej korporacji na nią się decyduje. A wtedy stawiamy sobie pytanie, komu powinniśmy zlecić wykonanie oraz sklep internetowy cena.

 

Wykaz cen stron internetowych www to zestawienie, jakie pokazuje, jak wiele czynników wpływa na to, ile za naszą stronę zapłacimy. Różnice estetyczne i techniczne sprawiają, iż ceny te wahają się od 3 aż do kilkunastu tys. zł. Więc co w rzeczywistości na nie wpływa? Jednym z czynników, które decydują o cenie, jest wykonawca. Strony internetowe mające podobne parametry mogą różnić się cenowo co zależy od tego, kto je projektuje. Jeśli jest to projektant pracujący na własny koszt, to można spodziewać się niższej ceny. Ale jeżeli jest to specjalistyczne studio reklamy – wówczas kwota może być znacznie większa.

 

Drugim czynnikiem, jaki ma wpływ na cenę, jest typ strony internetowej. Powinno się bowiem zdawać sobie sprawę, iż możemy wyróżnić obecnie dwa główne typy stron. Pierwszy z nich to tzw. strona statyczna. Jej celem jest przedstawianie misji, ogólnej propozycji, czy danych kontaktowych. Zmian na tego typu stronie internetowej nie można wprowadzać samodzielnie. Umieszczone na niej informacje mają pełnić funkcje informacyjną. Drugi rodzaj to z kolei strony internetowe oparte na tak zwanym CMS-ie. System ten pozwala na ciągłeuaktualnienie treści. Tak więc ten typ ma charakter dynamiczny i idealnie sprawdza się tam, gdzie bardzo istotne jest uaktualnienie treści, żeby ludzie odwiedzający stronę zawsze byli na bieżąco z tym, co w danej firmie się dzieje. Trzecim czynnikiem , który decyduje o kosztach strony jest forma strony.

 

Forma może być oparta na szablonie i wówczas jest oczywiście tańsza. A może być wykonana według naszego projektu a wtedy jest ona na pewno znacznie droższa. Zestawiając ze sobą różne cechy witryn, możemy utworzyć ich cennik. I tak statyczne, szablonowe strony internetowe tworzone przez freelencerów to najczęściej cena około dwóch i pół tysiąca. Jeżeli jednak stronę statyczną stworzyć ma profesjonalna firma, wówczas jej koszt wyniesie około trzy i pół tysiąca. W sytuacji projektów indywidualnych to odpowiednio 3500 a także pięć tysięcy. Jeśli natomiast chodzi o witryny oparte na CMS, to szablony stron www kosztują w granicach od 5.000-7.000 natomiast projekty prywatne nawet piętnastu tysięcy. To właśnie w tym ostatnim przedziale jest między innymi cena sklepu internetowego, który powinien być dynamiczny. Tylko wówczas nadąża on za zmianami w ofercie oraz pozwala użytkownikom na sprawne zakupy internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *