Najcenniejsze są słowa, jakie same z siebie się pozycjonują.

Zapewne każdy człowiek funkcjonujący w internetowej branży, oraz wiele osób spoza tej branży, słyszało co nieco o gigantycznych wycenach poniektórych stron www. Niektóre z nich są sprzedawane za miliony. W jaki sposób wyznaczyć wartość strony www oraz dobrze na tym zarobić? Nie jest to proste i jednoznaczne.

 

Na samym początku należy rozłożyć wycenianie stron internetowych www na dwie rzeczy: jest to wycena serwisu. Można bowiem sprzedać samą domenę, inaczej adres witryny, albo skończony a także funkcjonujący już blog czy serwis. I nie jest to oczywiste, że więcej pieniędzy zyskamy na gotowej stronie, bo czasem zdarza się, że sam adres warty jest znacznie więcej. Jakie adresy stron internetowych są tak wiele warte? Najbardziej cenne są niewątpliwie słowa, jakie praktycznie samodzielnie się pozycjonują. Sklep z butami z adresem buty.pl bez wątpienia ma znacznie większe szanse na osiągnięcie sukcesu aniżeli zupełnie nowa, nikomu nieznana nazwa. Podobnie będzie z innymi branżami. Czasami słowo nie musi pochodzić nawet z języka polskiego.

 

Rezerwując domenę z nazwą spółki, jaka możliwe, że w przyszłości będzie rozwijać się w Polsce również może okazać się wspaniałym planem. Wycenami gotowych portali internetowych trudnią się specjaliści, ponieważ tutaj powinno się wziąć pod uwagę nie tylko i wyłącznie to jaki ewentualny dochód zdobywa strona, ale również – a może właśnie przede wszystkim – jak duży jest jej potencjał. Przy ocenie potencjału strony należy być niewiarygodnie przewidującym oraz posiadać prawo dostępu do wielu analiz, jakie przygotowują eksperci w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *