Każdy projektant konstrukcji musi posiadać odpowiednie kompetencje.

Jak zapewne w każdej branży, tak również w branży budowlanej działają zakłady, których specjalizacje są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być biura konstrukcyjne oraz projektowe. Przez wielu ludzi biura projektowe kojarzone są poprawnie – w charakterze zespołu architektów wykonujących projekty obiektów.

 

Nieco więcej wątpliwości budzą spółki , które zajmują się konstrukcjami. Czym zatem jest biuro konstrukcyjne? Jego fachowcy – nie tylko i wyłącznie architekci, lecz przede wszystkim inżynierowie- rozpoczynają pracę w momencie stawiania obiektu. Początkowo dokonują wielu ważnych obliczeń oraz dokładnej analizy rozwiązań technicznych po to, ażeby obiekt postawiony był z ekonomicznych materiałów, lecz również spełniał wszelkie wymagania bezpieczeństwa. W kolejnym kroku wybierają materiały nośne by zapewnić wytrzymałość danego obiektu.

 

Ludzie , którzy są zatrudnieni w tego typu biurze są więc osobami realizującymi wykonany szkic, który potem wprowadzany jest w życie. Projektant konstrukcji powinien mieć adekwatne kompetencje. Są to między innymi: – znajomość programów do projektowania- biegłość w wykonywaniu obliczeń dotyczących wytrzymałości; – tworzenie technicznych rysunków; – sprawne posługiwanie się komputerem. Zatrudnienie w biurze konstrukcyjnym wiąże się z pracą przed komputerem. Z tą pracą wiąże się praca nad programami komputerowymi, nawiązywanie współpracy z biurami architektonicznymi oraz stały kontakt z klientami. Osoba zatrudniona w taki biurze regularnie sprawdza postawione już budynki a także dba o to, aby konstrukcja prawidłowo pełniła swoją funkcję w czasie użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *