Żyjemy w XXI w., otoczeni zadziwiającą technologią…

Żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku, otoczeni niesamowitą technologią , która jest dostępna na długość naszej ręki, śledzimy postęp sztucznej inteligencji, zaś narzędzia, które chowamy w kieszeni, mają moc obliczeniową kilkakrotnie przekraczającą możliwości komputerów użytych przez nas. Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego mimo owego całego postępu technologicznego i nowinek które są dostępne dla każdego, nie redukuje się popularność wszelakiego typu ezoteryków, wróżek, magów czy uzdrowicieli działających na skraju alchemii, zielarstwa i magii?

Czy ciekawość dotycząca amuletów, wróżb czy usług rodzaju magia miłosna nie jest niższa tylko z powodu desperacji ludzi, którzy w niełatwych momentach zwracają się dosłownie po w największym stopniu absurdalną poradę? Nie łatwo jest odpowiedzieć na takie pytania. Mimo całej edukacji którą dysponujemy o naszym świecie, pomimo odkryć naukowych oraz internetu w dalszym ciągu nie potrafimy wytłumaczyć sobie bardzo wielu sytuacji czy zdarzeń. Nie mamy wiedzy co się dzieje z nami po śmierci, czy dusze to realne byty czy tylko reakcje chemiczne występujące w naszych ciałach. Nie jesteśmy nawet w stanie udzielić sobie odpowiedzi na pytanie czy miłosna magia to jedynie związek feromonów i zewnętrznego wyglądu czy też jakieś tajemnicze zjawisko, które stosujemy wręcz podświadomie (czy też świadomie przy pomocy specjalnych zaklęć).

Nieprzenikniony dla naszych ludzkich oczu cały czas jest duchowy świat, ciężki do objaśnienia poprzez chemię, biologię czy fizykę. Prawdopodobnie jakiegoś dnia będziemy w stanie wytłumaczyć wszelkie te niewyjaśnione obszary, jakie właśnie budzą lęk i fascynację, lecz póki co ich genealogia pozostaje dla nas nieobjaśnioną tajemnicą. Nie myli się stare powiedzonko, iż są na świecie rzeczy, które to nie śniły się nawet filozofom a także chodź dzisiaj zmienimy filozofię na naukę to nie sposób nie przyznać racji temu stwierdzeniu. Jedynymi ekspertami w tej dziedzinie są cały czas wróżki, czarownicy a także mistycy, których to skuteczność jest kwestią sporną (chociaż nie jest wiadome czy to z powodu oszustw czy kłopot w kontrolowaniu poniektórych sytuacji). Prawdopodobnie prawda jest gdzieś pośrodku i bardzo wielu jest oszustów w branży ezoterycznej, ale niesłabnąca sława tej branży pozwala nam także doszukiwać się w tej dziedzinie jakiejś skuteczności.

Spętanie czary, uroki miłosne zaklęcia i wszelka analogiczna działalność jest cały czas za bardzo tajemnicza, by można było ją całkiem zlekceważyć. Kluczem okazuje się tu zapewne dobór właściwego eksperta, który nie tylko nie jest kłamcą, lecz także może poszczycić się kilkoma, potwierdzonymi poprzez indywidualnych klientów rekomendacjami dotyczącymi skuteczności jego działania.Niezbite jest jednak jedno. Nie należy we własnym zakresie igrać z siłami, których nie rozumiemy i nad którymi nie możemy zapanować. Może się to wyjątkowo fatalnie zakończyć dla tych, którzy tego próbują.
.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *