Zęby są definicją urody oraz zdrowia

Zdrowe, śnieżnobiałe zęby były atrybutem zdrowia i urody od dawnych czasów. Kiedyś potrafili się nimi poszczycić nieliczni. Poniekąd znana z cudownego wyglądu cesarzowa Sisi wstydziła się swojego, jak mówią nie bardzo olśniewającego, uśmiechu. Na szczęście współczesna stomatologia daje szansę na idealne uzębienie w zasadzie nam wszystkim…
Jak dbać o swoje uzębienie codziennie?
Sporo ludzi nie wie, jak istotny jest zdrowy i właściwy sposób odżywiania się. Należy dopilnować tego, aby spożyć odpowiednią dawkę wapnia. Niestety najświeższe badania mówią, że Polacy zjadają codziennie stanowczo za mało wapnia razem z pożywieniem, dlatego niezbędne jest przyjmowanie odpowiednich suplementów diety.
Często posiadamy też niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne…  Nawet małe dzieci dobrze wiedzą, że zęby powinno się szczotkować regularnie. Wszelkie zaniedbania w tejże dziedzinie doprowadzają do bardzo poważnych kłopotów z zębami i jamą ustną.
Zawodowcy polecają szczotkowanie zębów trzy razy na dzień. Po kluczowych posiłkach, to znaczy po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji. Jednak nie należy czyścić zębów bezpośrednio po jedzeniu.
Czyszcząc zęby wprost po spożyciu jesteśmy wstanie sobie ogromnie zaszkodzić, zetrzeć szkliwo, które na skutek działania kwasów wytwarzających się w trakcie spożywania posiłku staje się o wiele bardziej miękkie. Najkorzystniej odczekać od 30 minut do godziny. Przez to kwasy w buzi zostaną zneutralizowane, natomiast zęby mają czas na ponowną mineralizację.
Bardzo ważny jest również wybór dobrej szczoteczki do zębów.  Nie powinna być ona za twarda. Uśmiech szczotkujmy delikatnymi, kolistymi ruchami. Przez to precyzyjnie umyjemy uzębienie, a przy tym nie uszkodzimy dziąseł. Po wszelkim jedzeniu stosujmy nić dentystyczną. Dzięki temu pozbędziemy się pozostałości po jedzeniu, które tkwią w sferach między zębowych.
Leczenie oraz kontrola
Niezwykle ważne są także regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. Zjawiajmy się tam choć raz na pół roku. Dzięki temu w wypadku konieczności, dentysta prędko będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie. A my uchronimy się od poważnych problemów, np. leczenia kanałowego, które nie jest przyjemne dla pacjenta oraz niestety tanie…
Biały uśmiech na wyciągnięcie ręki
Współczesna estetyczna stomatologia daje nam duże możliwości. Bez problemu możemy rozjaśnić nasze zęby, lecz należy pamiętać, żeby robić to w sposób bezpieczny, najwłaściwiej pod okiem profesjonalisty, a nie metodami domowymi. Te ostatnie mogą bardziej nam zaszkodzić niż wspomóc, na przykład mogą uszkodzić szkliwo.
Nazbyt częste wybielanie jest wstanie spowodować nadwrażliwość zębów. Dlatego przed każdym zabiegiem warto skonsultować się ze sprawdzonym i zaufanym stomatologiem. On najwłaściwiej doradzi nam, których zabiegów powinniśmy się podjąć.

Krótko mówiąc cudnymi zębami jest wstanie radować się ktokolwiek z nas. Wystarczy profilaktyka i staranna pielęgnacja.

Autor: implanty Gliwice