Ma pozytywne działanie na owłosienie a również skórę na głowie.

Do tej chwili oleje były stosowane przede wszystkim w gotowaniu. Natomiast współcześnie jeszcze bardziej ceniony jest ich korzystny sposób oddziaływania na organizm, przez to oleje posiadają częste zastosowanie w przemyśle kosmetycznym.
Natomiast, aby zweryfikować ich dobry sposób oddziaływania na ciało, albo włosy nie musisz korzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki.
Aktualnie odszukać je można na półkach sporej liczby sklepów z ekologicznymi kosmetykami.
Dobór olejów bywa rzeczywiście wielki, dlatego w czasie wyboru owego przeznaczonego dla nas, trzeba zastanowić się, jakiego rodzaju efekt chcemy osiągnąć po jego użyciu oraz dopasować przy tym konieczne cechy oleju.Pewnym z nadzwyczaj docenianych i najczęściej nabywanych jest olej marula. Ten olej wytłaczany zostaje w niskiej temperaturze z pestek owoców drzew marula i posiada oleistą, rzadką formę a również lekko wyczuwalny zapach.
Posiada naprawde różnorodne zastosowanie, a więc jest skuteczny w każdej sytuacji. Warto dowiedzieć się, jakiego typu posiada olej marula cechy.
Ma pozytywne działanie na owłosienie oraz skórę głowy. Często stosowany, pomoże zwyciężyć z problemami tego typu jak na przykład suchość skóry, czy łupież.
Natomiast włosy dostaną dzięki temu połysku, blasku i gładkości oraz będą mniej wypadały.
Najczęściej jednak jest wykorzystywany w kosmetyce twarzy. Skuteczny jest podczas pielęgnacji skóry odwodnionej, suchej i podrażnionej.
Doceniany jest nie tylko w konfrontacji ze zmarszczoną skórą, ale również z trądzikiem. Tłuszczowe kwasy pomagają utrzymywać właściwe nawilżanie cery, a witamina C zniweluje oraz łagodzi stany zapalne. Dzięki własnej lekkiej konsystencji szybko wchłania się i nie zapycha porów.

Autor: kawa na włosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *