W czasie ostatniego zimowego odjazdu na ferie spotkała nas przykra niespodzianka.

W momencie przeszłego mroźnego odjazdu na ferie spotkała nas nieprzyjemna informacja. Po przyjściu na lotnisko Chopina, objawiło się że aeroplan jest spowolniony z powodu pogody. Kiedy minęły dwie godzinki, ujawnił się komunikat o zaostrzających się ciągle warunkach pogodowych i o tym, że wszelkie loty pozostają zawieszone do zniesienia. Na lotnisku zapanowało pobudzenie, wiele jednostek oczekiwało na własne zestawienia lotnicze, ponieważ oczywiście rozpoczęły się ferie.

Podróżowałem z kilkoma przyjaciółmi i oczywiście zaczęliśmy się ciekawić co wtedy uczynić. Nie zamieszkujemy w Warszawie, więc odpadało podejście powrotu do domu, poza tymże nie wiedzieliśmy przecież, ile czasu loty będą anulowane. Być może szybko pogoda ulegnie poprawie.

Na lotnisko mknęliśmy z naszej miejscowości aż dwie godziny. Zadecydowaliśmy więc zostać oraz zaczekać na rozwój wypadków.

Przynajmniej nie trzeba było się martwić o samochód. Parę dni przed przyjazdem, zastanawiałem się co po wylocie uczynimy z samochodem i postanowiłem spróbować propozycję parkingową przy lotnisku.

Okazało się, iż w łatwy sposób potrafię zarezerwować przez internet wygodny postój przy lotnisku Chopina. Zlikwidowało to nasze problemy. Po rozmowie z znajomymi zarezerwowałem pole na parkingu, więc teraz miałem gwarancję gdzie egzystuje mój samochód i iż jest ubezpieczony.

Czekając na poprawę pogody zadecydowaliśmy cokolwiek spożyć w restauracji. Pod końcówkę posiłku z głośników odtworzono komunikat, iż przeloty zostaną odnowione w ciągu godziny.

Prócz tych paru godzin opóźnienia, wyjazd udał się idealnie.

Więcej: parking przy lotnisku chopina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *