Peptydy nabywają coraz większą popularność.

Peptydy otrzymują coraz większą popularność. Stosują je przede wszystkim osoby aktywne ruchowo (uprawiające sport). Stają się też składnikiem dużej liczby środków, np. kremów jak również kosmetyków wykorzystywanych zwłaszcza w medycynie estetycznej. Peptydy to proteiny mające różne aminokwasy w swoim ciągu chemicznym. W rozróżnieniu od typu sekwencji tych aminokwasów peptydy potrafią wykonywać różne funkcje.

Jest więc wiele typów peptydów, a każdy z osobna odnajdzie inne użycie. Warto wybierać oryginalne peptydy, co niekoniecznie oznacza że będą to tanie peptydy.

Szereg korzyści zdrowotnych, jakie niesie ze sobą używanie peptydów:

1. opóźniają przebieg zestarzenia się skóry, gdyż pobudzają jej komórki do produkcji kolagenu; u ludzi po 35 roku życia zawartość kolagenu maleje – z latami nie tylko nie jest produkowany nowy kolagen, ale także degradacji ulegają włókna uprzednio istniejącego kolagenu; w wyniku czego peptydy:

* zmniejszają widocznośc niedoskonałości;

* wygładzają skórę, polepszają ją i zwiększają poziom jej nawilżenia i natłuszczenia;

*ochraniają przed niekorzystnym oddziaływaniem promieni słonecznych;

2. przyspieszają porost włosów, dzięki czemu są gęstsze; poprawiają i ich kondycję oraz je umacniają – włosy stają się mniej łamliwe;

3. dobrze wpływają na wygląd paznokci – zmniejszają ich podatność na łamliwość i ograniczają rozdwajanie się;

4. umacniają mięśnie;

5. pobudzają spalanie tkanki tłuszczowej;

6. regenerują tkanki;

7. redukują stany zapalne.

Przy doborze peptydów potrzeba kierować się zwłaszcza ich typem i ukierunkowaniem – poszczególne proteiny będą właściwe przy bardzo różnych problemach.

Więcej: peptydy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *