Jak stworzyć stan magazynowy dla konkretnego dnia (LoMag)?


Aplikacja magazynowa (http://www.lomag.pl/LoMagAndroid/) to funkcjonalne i wydajne narzędzie, dzięki któremu proces zarządzania przedsiębiorstwem stanie się o wiele prostszy. Niezawodne oprogramowanie jest podstawą do tego, aby skutecznie kontrolować procesy logistyczne oraz produkcyjne. Każdy obszar przedsiębiorstwa jest ze sobą ściśle powiązany. Oznacza to, że poprawna praca obiektów magazynowych wpływa na efektywne funkcjonowanie całej firmy.
Program magazynowy pozwala utworzyć stan magazynowy dla konkretnego dnia. Taki raport może być przydatny np. podczas analizowania poziomu sprzedaży. Raporty stanu magazynowego mogą zostać utworzone nie tylko dla konkretnej daty, ale nawet godziny. Są one niezwykle szczegółowe, co stanowi niewątpliwą zaletę. Warto wspomnieć, że stan magazynowy bazuje na dokumentacji utworzonej w przeszłości. Mowa tutaj w szczególności o dokumentach dostaw, sprzedaży, czy też zwrotów. Na uwagę zasługuje również fakt, że podczas generowania raportów uwzględniane są także zmiany ręcznie wprowadzane przez użytkownika.

Na stan magazynowy ma także wpływ remanent, czy też przesunięcie międzymagazynowe. Uwzględniane są również wprowadzone przeceny. Przykładowo – stan magazynowy widniejący na remanencie jest taki sam, jak stan magazynowy znajdujący się na arkuszach spisowych, na podstawie których został on utworzony. Wszystko to sprawia, że bez trudu możemy wygenerować raport dla konkretnego dnia. W większości przypadków wykorzystywana jest metoda FIFO oraz LIFO. Rzadziej wykorzystuje się ręczne powiązanie dostaw z wydaniami określonych towarów. Utworzenie raportu jest niezwykle proste i szybkie. Należy jedynie wskazać określony ruch magazynowy, a następnie kliknąć przycisk „Drukuj”. Przed wygenerowaniem dokumentu stan magazynowy może zostać edytowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *