Nie tylko ślub w kościele może sprawić, że ten moment będzie tak wyjątkowy.

Wiele kobiet śni o tym, by pójść do ołtarza w śnieżnobiałej sukience. Oczywiście panuje przekonanie, że tego typu marzenie potrafią spełnić się tylko biorąc ślub kościelny. W związku z tym, dużo par decyduje się na tego typu ceremonię nie do końca z ich wierzeniem, niemniej jednak przede wszystkim z całą otoczką, jaka przy okazji takiej ceremonii się pojawia i która pozostaje w świadomości na zawsze. Jak się okazuje, przekonanie to jest całkowicie mylne. Nie tylko ślub kościelny może spowodować, że ten dzień będzie tak wyjątkowy. Równie dobrze, będziemy mogli wziąć ślub cywilny, który będzie także przepiękny i pamiętliwy.

Pamiętajmy o tym, że ślubu cywilnego nie trzeba zawierać wyłącznie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jest także możliwość zorganizowania takiej ceremonii nawet w plenerze. Niewątpliwie taki ślub ma swoją cenę, ale czego się nie robi, aby celebrować najwspanialszy dzień w własnym życiu? Kolejnym mitem, jest wizja kreacji na ślub cywilny.

Wiele osób uważa, że tego typu uroczystość trwa parę chwil i nie ma co się za bardzo przejmować tym, jak będziemy wyglądać. Wystarczy skromna suknia oraz temat załatwiony. Otóż nie dajmy sobie tego wmówić. Do ślubu mamy prawo pójść ubrani jak się nam tylko zamarzy i nie ma znaczenia, jaki rodzaj ślubu chcemy zawrzeć. Jeżeli Panna Młoda marzy o pięknej kreacji, może taką sobie kupić i w ogóle nikogo nie powinno to zaszokować.

Musimy pamiętać o tym, że to tylko nasze święto i warto je zaplanować tak, jak chcemy tego wyłącznie my. Kolejne pytanie, które pojawia się przy temacie cywilnego, to jaki powinno się nabyć prezent na cywilny? Odpowiedź na to pytanie brzmi tak – jeżeli młoda para, zaprasza nas na przyjęcie po ślubie, to niewątpliwie wręczamy im taki podarunek, jaki wręcza się normalnie na weselu. Jeśli jednak młoda para nie organizuje wesela, wówczas wypada dać chociaż bukiecik kwiatów, bombonierkę lub jakiś inny podarek. Pamiętajmy o tym, iż cywilny nie różni się zanadto od ślubu kościelnego – według prawa jest dokładnie tak samo ważny jeden, jak i drugi. Różnice są wyłącznie w tym, iż w sytuacji jednych zaślubin składamy przysięgę przed Bogiem, a w sytuacji zaślubin w USC, oświadczamy przed urzędnikiem stanu cywilnego. Warto pamiętać o tym, ażeby typ branego poprzez nas ślubu, był wyłącznie naszą własną decyzją.

Ważnym jest, aby żyć całkowicie w zgodzie ze sobą a także własnymi racjami. To, że nie bierzemy ślubu w kościele, jedynie cywilny, nie znaczy, iż nie posiadamy prawa iść do niego w długiej kreacji ślubnej, a po ceremonii udać się na salę weselną łącznie z gośćmi, by do białego rana świętować tą cudowną chwilę w naszym życiu. Bardzo istotne jest uczucie, jakie nas łączy, a jeżeli nie jesteśmy zdecydowani co do ślubu kościelnego, to go zwyczajnie nie zawierajmy pod przymusem. Jeśli zdecydujemy wkrótce, iż jednakże chcielibyśmy go zawrzeć, to możemy to zrobić w dowolnym momencie.

Zobacz więcej: slubcywilny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *