Media społecznościowe pełnią dzisiaj dużą rolę w reklamowaniu spółki.

Media społecznościowe odgrywają obecnie ogromną rolę w reklamowaniu spółki. Oczywistym jest, że miliardy ludzi na całym świecie, ma swoje profile na Facebooku, Snapchacie. Poprzez to dzień w dzień docierają do nich różnorodnego stylu dane o nowych przedsiębiorstwach, które prócz tv, prężnie reklamują się w internecie, a zatem właśnie w mediach społecznościowych. Skoncentrujmy się więc na Facebooku.

Jeżeli jesteśmy właścicielami spółki i mielibyśmy ochotę zareklamować ją akurat w tego typu portalu, musimy pamiętać o stworzeniu swojej strony, nazywanej fanpagem. Na czym więc opiera się prowadzenie fanpage? A więc strona tego typu, prowadzona jest przede wszystkim w celu stałego kontaktu z konsumentami, czyli tzw. fanami. Chodzi przede wszystkim o to, aby dzień w dzień kontaktować się z nimi oraz zachęcać do rozmowy, przez co wpłynie to na zwiększenie wyświetleń własnych wpisów, a zatem, będziemy mieli możliwość trafienia do większego zespołu odbiorców, którzy mogliby później okazać się naszymi kontrahentami. W jaki sposób więc powiększa się wyżej nadmienione zasięgi? Otóż np., jeśli macie firmę, która para się sprzedażą butów, możecie na przykład zamieścić na fanpageu fotografię dwóch różnorakich par bucików i postawić pytanie „Które podobają Wam się bardziej?”

Wówczas osoby, które obserwują nasz fanpage, będą pod postem zamieszczać swoje odpowiedzi, dzięki czemu koledzy tych osób, zobaczą to na ich stronie, a co za tym idzie, do nich również będzie docierać komunikat o tym fanpage’u. Co ważne, jeśli zdecydujemy się na kierowanie fanpage spółki, koniecznie musimy posiadać na względzie, że jego prowadzenie wymagać będzie zwłaszcza systematyczności. Musimy pamiętać o tym, iż podstawą powodzenia, jest dążenie do nieustającego kontaktu z fanami naszej strony, tak ażeby nie pozwolić im o sobie zapomnieć. Istotną kwestią, jeżeli chodzi o kierowanie strony facebookowej, jest skłanianie do reakcji swoich kontrahentów nie tylko pod względem dyskutowania o przedmiotach, które mamy w własnej ofercie, niemniej jednak też przykładowo będziemy mogli wrzucić odnośnik do jakiejś piosenki i życzyć wszystkim obserwującym udanego dnia, albo na przykład udostępnić zdjęcie plaży i nakłonić obserwujących, żeby zaczęli oznaczać pod fotografią osobę, którą chcieliby wziąć w tego typu miejsce.

Niewątpliwie prócz darmowych możliwości zwiększania statystyk a także docierania do różnych ludzi, posiadacze Facebooka umożliwiają nam reklamowanie naszej strony za opłatą. Wystarczy, że odpowiednio ustawimy parametry naszej promocji, i jej grupę targetową i może być tak, że dotrzemy do grona osób które będą bardzo zainteresowane naszymi towarami. Warto pamiętać o tym, iż wszystko co się robi, wymaga naszego zaangażowania. Facebook, to witryna która daje nam rzeczywiście wiele możliwości, dlatego też warto poszerzyć wiedzę w tym temacie i pozyskiwać za jej pośrednictwem kolejnych nabywców.

Zobacz więcej: reklama na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *