Ubezpieczenie od tragicznych wypadków opłaca co do reguły efekty wypadku.

Ubezpieczenie pociechy w szkole jak i przedszkolu od niechcianych wypadków oczywiście nie jest konieczne. Szkoła nie ma prawa nakazać, ażeby opiekun ubezpieczył swoje dziecko. To opiekun podejmuje ostatecznie decyzję, czy ubezpieczyć swoje własne dziecko, czy też nie. Jeśli jednak opiekun zdecyduje się ubezpieczyć swoje pociechy stanie przed dylematem, czy ubezpieczyć swoje pociechy w placówce szkolno-edukacyjnej, czy poza nią (we własnym zakresie w Gronie Ubezpieczeń, bądź z pośredniczeniem agenta ubezpieczeniowego).

Poniżej będziemy przyglądać się każdej z tych możliwości oraz pokażemy wszelkie wady a także plusy każdego z wyjść. Ubezpieczenie od tragicznych wypadków pokrywa według reguły następstwa incydentu. Przykładowo możemy wskazać moment, w którym nasze dziecko w trakcie przerwy upada na podłogę i skręca sobie nogę. Wtedy rodzic takiego dziecka może domagać się wypłacenia rekompensaty od firmy ubezpieczeniowej. Jednak o tym czy ostatecznie ubezpieczalnia wypłaci odszkodowanie oraz w jakiej wysokości zdecydują ogólne zasady ubezpieczenia (dalej jako: owu), na jakich było zawarte ubezpieczenie.

Poprzez to tak istotne jest, aby przed podpisaniem ubezpieczenia za pośrednictwem szkoły, lub dowolnego agenta ubezpieczeniowego lub od razu w firmie ubezpieczeniowej, rodzic dokładnie przeanalizował warunki owu. To tam znajdzie odpowiedź: – od jakich zdarzeń potomstwo jest ubezpieczone – co będzie zadość uczynione (czy tylko uszczerbek na zdrowiu, czy może nastąpi też zwrot wszelkich kosztów leczenia a dodatkowo zostaną zapewnione usługi nadplanowe jak np. zorganizowanie wizyty u lekarza, sesja psychologiczna, przewóz medyczny) – w jakiej wysokości otrzyma zadośćuczynienie w przypadku kiedy dojdzie do tragedii

Ze względu na to tak istotne jest przeanalizowanie wszelkich warunków owu, bez względu na to gdzie ubezpieczenie zostanie zawarte, by w przyszłości nie być zdziwionym wysokością otrzymanego odszkodowania lub odmową wypłaty odszkodowania, w momencie gdy dane zdarzenie nie było w ogóle objęte ubezpieczeniem.

Zobacz: ubezpieczenie dziecka w przedszkolu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *