Polscy obywatele rzadko raczą swoje gardła zwykłymi kaszami.

Polscy obywatele nieczęsto częstują swoje gardła zwykłymi kaszami. Wolą niewątpliwie wyciągać ręce po ziemniaki oraz polewać je tłustymi sosikami albo od czasu do czasu gotować obiady na bazie makaronów. A kasza jest zdrowszym składnikiem, który może urozmaicić naszą codzienną dietę oraz dostarczyć do organizmu sporo niezbędnych witamin.

Możemy z kaszy jaglanej przyrządzić naprawdę smaczne obiady. Nie wymagają one posiadania odpowiednich kwalifikacji kulinarnych. Jaglaną kaszę na spokojnie można zjadać z rana. Zastąpić może ona tradycyjne płatki śniadaniowe lub, słodkie i pełne chemii płatki czekoladowe. Starczy ugotować ją w zgodzie z wskazówkami napisanymi na paczce i następnie uzupełnić ciekawymi dodatkami – suszonymi owocami, kawałeczkami orzechów, jogurtem naturalnym.

Jaglana kasza może być także częścią wartościowego obiadu. Wystarczy ugotować ją z domieszką świeżych ziół, a kolejno podać w towarzystwie grillowanej piersi z drobiu a także kolorowej sałatki. Poniektórzy robią z niej też wegańskie kotleciki. Możliwości tej zwykłej kaszy są znakomite. Można z nią do woli kombinować, za każdym razem doceniając jej nietypowy smak. Nasza dieta wcale nie musi być monotonna.

Pragnąc wprowadzić porządne zmiany do swojego jadłospisu, musimy to zrobić tak, ażeby wciąż można było jeść pyszne a także bogate w składniki odżywcze potrawy. Kasza jaglana dodana do codziennych potraw każdemu powinna smakować.

Więcej: http://terapiapedagogiczna.pl/kasza-jaglana-naprawde-taka-wspaniala/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *