Bardzo wielu ludzi tyczy się kłopot ze spaniem.

Bardzo wielu ludzi dotyczy kłopot z snem. Prócz pewnych sytuacji, w których naturalne czynniki zaburzają nam sen, ogromnie częstym tego skutkiem jest nie stosowny materac, złej jakości poduszka. W ostatnich latach kategorycznie zdrowszą alternatywą dla klasycznych poduszek, są niewątpliwie poduszki ortopedyczne. Od kilku lat na naszym rynku możemy nabyć poduszki profilowane inna ich nazwa to poduszka medyczna, bądź szwedzka.

Tradycyjne poduszki zrobione z puchu, półpuchu lub zwykłego pierza, na samym początku, gdy są dopiero co nabyte w miarę się sprawdzają. Niestety podczas użytkowania tracą swoją puszystość, płaszcząc się tworzy się z nich w zasadzie taki “naleśnik”. Taka forma na pewno nie jest zdrowa i korzystna dla kręgosłupa. Ortopedyczne poduszki mają wyprofilowany kształt, który znakomicie odciąża zmęczone plecy, zapewniając nam uczucie prawdziwej ulgi i wypoczynku, przy jednoczesnym dopasowaniu się do kształtu sylwetki. Niektóre odmiany takich poduszek są nasączane specjalnymi olejkami aromatycznymi- coś dla sylwetki a także coś dla ducha. Bardzo często, w momencie gdy rankiem się budzimy, wydaje się nam, że nie będziemy mogli oderwać głowy od poduszki. Czujemy jak straszny ból rozpiera nam głowę. Boli nas szyja i barki.

Niekiedy ból promienieje wzdłuż odcinka lędźwiowego, aż do nerek. Dlatego warto pomyśleć o zmianie normalnej poduszki na taką profilowaną. Choć cena takiej poduszki nie jest jakoś niska, wydaje mi się, iż nasze zdrowie natomiast jest najcenniejsze.

Autor: poduszki korekcyjne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *