Jeśli boisz się chwastów to powinieneś wysypać teren korą albo żwirem.

Czy myślałeś kiedykolwiek jak to możliwe, że poniektórzy mają przed swoim domem przepiękny ogród bez najmniejszego wysiłku? Wszelkie krzaki zawsze są równiutko poprzycinane, przy ogrodzeniu położony jest kolorowy żwir, a trawa idealnie równa oraz jednorodna. Nasz ogród pełni funkcję reprezentacyjną, a bardzo dobrze prowadzony pomoże oczarować gości i pokaże że jesteś bogatym człowiekiem. Aby stworzyć takie czarujące miejsce bez wątpienia musisz w to zainwestować pewną sumkę gotówki, ale efekt końcowy oczywiście będzie zadowalający. Ważne ażeby spożytkować wszystkie istniejące udogodnienia.

Warto zakupić te rośliny które gęsto się rozrastają, wyglądają ładnie a także łatwo można je poprzycinać. Jeśli obawiasz się chwastów to najlepiej warto wysypać teren korą albo żwirem. Problem może pojawić się gdy chciałbyś wyznaczyć wyraźną granicę między żwirem o rozmaitych barwach, lub żwirkiem a trawą. Po paru tygodniach granica tego typu się zatrze, pojawią się kępki trawy i chwastów a nasz ogród będzie brzydki. W takiej okoliczności będą mogły nam pomóc specjalnie przygotowane obrzeża trawnikowe. Obrzeża trawnikowe to elastyczne paski zrobione z tworzywa sztucznego, które znakomicie wyznaczają granice dla stale rosnącej trawy i zapobiegają wymieszaniu się różnokolorowych żwirków.

Jeżeli masz zamiar wykorzystać obrzeża w swoim ogrodzie, powinieneś się zaznajomić z specjalnymi obrzeżami geobord. Jest to wyrób lepszej jakości, o bardziej przemyślanej budowie. Montaż jest prosty, nie musimy kopać żadnych rowów. Na pewno obrzeża tego typu rozwiążą jedno z wielu wyzwań jakie czekają na Ciebie przy wykonaniu upragnionego ogrodu.

Zobacz: ekobord

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *