Enzymy te wyróżniają się umiejętnością rozpuszczania białek, z których zwłaszcza składa się martwy naskórek.

Od jakiegoś czasu możemy dostrzec znacznie większe troszczenie się o swój wygląd, zwłaszcza u dziewczyn. Mnóstwo zabiegów kosmetycznych można zrobić w mieszkaniu jak również w salonie kosmetycznym. Jednym z tego typu zabiegów jest z pewnością peeling enzymatyczny. Zalicza się do rodzaju peelingów chemicznych i ma działanie powierzchowne. Ma za zadanie oczyścić naszą skórę i pozbyć się martwego naskórka, w momencie gdy tradycyjny peeling do twarzy zawodzi. Przez to, iż zawiera enzymy roślinne – bromelanine (pozyskiwana bardzo często z ananasa a także papai) i syntetyczne enzymy – keratoline, złuszcza naskórek po nałożeniu peelingu, bez konieczności masowania buzi.

Enzymy tego typu charakteryzują się umiejętnością rozpuszczania białek, z czego zwłaszcza składa się naskórek martwy. Ma także enzymy, które odpowiedzialne są za regenerację skóry buzi a także znacznie przyśpieszają proces budowy kolejnych komórek. Przenika do naszej skóry na mniej więcej 30 mm, zatem możemy robić go w domowym zaciszu. Wykorzystywany, jako maseczka na skórę twarzy i pozostawiając go na kilka bądź kilkanaście minut.

Ogromną zaletą tego właśnie peelingu jest fakt, iż przynosi o wiele lepsze rezultaty od mechanicznego peelingu a wystarczy go tylko zaaplikować oraz chwilkę zostawić na buzi. Peeling enzymatyczny nie zawiera ścierających drobinek, poprzez co absolutnie nie grożą nam jakiekolwiek podrażnienia mechaniczne. Peeling enzymatyczny można stosować do niewątpliwie każdego typu skóry. Mogą używać go również osoby które mają cerę naczyniową a także wrażliwą. Informacje zawarte na stronie internetowej https://skleptiande.pl/pelingi-eznymatyczne pozwolą nam przekonać się, czy taki peeling będzie dobrym rozwiązaniem dla naszej skóry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *