Ogrom z takich miejsc znajdziemy na Śląsku.

Mimo sporych ilości wojen, podczas których wyjątkowo dużo obiektów zabytkowych, a nawet całych miasteczek zostało zrównanych z ziemią, nadal jest całe mnóstwo miejsc, którym udało się przetrwać w stanie prawie nienaruszonym.

Wiele z takich miejsc znajduje się na Dolnym Śląsku, jednym z takich miast, gdzie możemy zobaczyć jak budowane były różnego typu ośrodki w średniowieczu, jest Bolesławiec. Możemy tutaj podziwiać wiele domów wybudowanych dosłownie w czternastym-piętnastym wieku. Wydaje mi się, że każdy chce zobaczyć w jakich właściwie warunkach żyli ludzie przeszło 600 lat temu? Dla tych, którzy jednakże chcą czegoś całkiem innego aniżeli jakieś zwykłe domy, są tu także dwa kilkusetletnie kościoły, jeden z nich, który był ewangelickim kościołem ma siedemdziesięciodwu metrową wieżyczkę, natomiast drugi, katolicki od paru lat jest uznawany za bazylikę.

Całkiem możliwe, że twój pensjonat bądź hotel tutaj nie będzie miejscem oddającym ducha średniowiecza, choć to lepiej, brak bieżącej wody czy też prądu raczej nie zachęcałby do tego aby się tam zatrzymać, prawda? Kiedy jednakże podładujesz swoje własne baterie, wrócić możesz do zwiedzania miasteczka Bolesławiec. A co dodatkowo tutaj znajdziesz? Choćby niewielki ratusz z oszałamiającym Pałacem Ślubów, powstały w 1525 roku lub mury obronne z czternastego wieku, zostały w przeważającej większości zniszczone, jednak jedna z baszt wciąż jest zachowana w idealnym stanie.

Zobacz więcej: pensjonat bolesławiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *