Moi bliscy znajomi postawili na pojemniki do segregacji EKO.

Lubię ekologię a także troszczę się o naszą znakomitą planetę tak jak tylko potrafię. Robię faktycznie wszystko co możliwe, żeby uratować Ziemię przed wyniszczeniem. Absolutnie nie zawsze bywa to proste, bo niestety zdecydowana większość osób nie podziela naszej pasji i śmiecą na prawo a także lewo, ale udało mi się już nawrócić kilka ludzi.

Nasi bliscy znajomi postawili na pojemniki do segregacji EKO, za sprawą czego już jestem dużo spokojniejsza o losy ziemi. Tego typu pojemniki do śmieci są wyjątkowo fajną opcją, bo już od są dokładnie podzielone na szkło, metal, plastik, papier i odpady bio, za sprawą czego wystarczy nam 1 śmietnik, a nie aż cztery. W dodatku gdy odważamy się na zakupienie tego rodzaju śmietnika, dostajemy z zestawie zapas worków w różnych kolorach, poprzez co nie ma najmniejszej opcji, aby wyrzucać coś do nieodpowiedniego śmietnika. Dla mnie pojemniki z metalu do segregowania są znakomite, bo dzięki tworzywie, z którego są wykonane, starczą nam na dłużej, a to bardzo ważne, żeby nie wytworzyć jeszcze więcej śmieci poprzez samo nabycie nieodpowiedniego kubła na odpadki. To brzmi ciut głupio, niemniej jednak rzeczywiście przeważnie się zdarza.

Ludzie często nabywają bardzo tanie, plastikowe śmietniki twierdząc, że to jedynie zwykły pojemnik, w którym będą składować odpadki, więc nic istotnego. Niestety po paru latach taki śmietnik nie nadaje się do niczego, bo pęka, lub zaczyna gnić od środka… Wówczas należy go wyrzucić a także kupić nowy, przez co tworzy się więcej odpadów. Wszyscy doskonale wiedzą, że duża produkcja śmieci jest kłopotem ludzkości, więc powinniśmy ją zminimalizować, a nie zakupywać byle jakie kosze, ażeby dodatkowo ją powiększać. Dzięki temu metalowe kubły do segregowania są znakomitą opcją. Są wykonane z metalu, zatem nie zgniją a także jest raczej małe prawdopodobieństwo, że pękną. Niewątpliwie nie stanie się to jak je upuścimy lub czymś w nie uderzymy. Metal jest po prostu za twardy i nie ma możliwości, żeby go połamać tak jak plastik. Prócz tego takie śmietniki do segregowania EKO sprawiają, że nasze śmieci zdecydowanie mniej śmierdzą. Przez to, że są z metalu, brzydki zapach nie ma możliwości przeniknąć przez ich ścianki i poprzez to wszelkie nieprzyjemnie zapachy są w środku. Ma to olbrzymie znaczenie, jeżeli wytwarzamy niesłychanie dużo śmieci bio. Ja osobiście akurat produkuję ich dość dużo i jestem bardzo dumna z siebie, ponieważ to ten najmniej szkodliwy typ odpadów.

Jak patrzę na moje modułowe śmietniki do śmieci, to widzę właśnie bardzo wielką kupkę w koszu z bio, a bardzo małą w tej z plastikami. Wyjątkowo mnie to cieszy, bo to plastik jest tym najgorszym wrogiem naszej planety. Plastik rozkłada się bardzo długo, a jego spalanie w spalarniach odpadków sprawia, że do naszej atmosfery przedostają się szkodliwe gazy, które zabijają powoli naszą planetę. Dlatego zdecydowanie wolę produkować górę śmieci bio, aniżeli choćby jedną plastikową butelkę. Jednakowego zachowania nauczyłam wszystkich moich znajomych, którzy aktualnie segregują śmieci jak szaleni. Jeszcze tylko muszę ich przekonać do zakupu paneli słonecznych na dachach ich mieszkań i będzie wszystko znakomite. No, ale na dobry początek kosze do segregacji bio nie są wcale złe.

Zobacz: metalowe pojemniki do segregacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *