Nadwozie możemy podzielić na trzy bryły.

W osobowych autach będziemy mogli sobie wybierać między różnorodnymi nadwoziami. Są nimi na przykład: sedan, limuzyna, hatchback, kabriolet czy też kombi. Różnią się od siebie nie tylko wyglądem lecz również funkcjonalnością.
Poniższa charakterystyka pozwoli nam rozróżnić wszystkie poszczególne typy samochodów.
Sedan jest to rodzaj zamkniętego nadwozia. Tego typu nadwozie dzielimy na 3 bryły: przedział silnikowy, pasażerski a oprócz tego bagażowy.
Limuzyna jest pojazdem bez wątpienia luksusowym. Identycznie jak marka sedan składa się z trzech brył. Bardzo często jest dużo większa od wspomnianego wcześniej sedana, w wyposażeniu limuzyny najczęściej znajduje się telewizor czy też barek, natomiast część pasażerska jest oddzielona od kierowcy specjalna szybą.
W pojazdach hatchback bardzo charakterystyczna jest duża klapa bagażnika, która unosi się wraz z szybą. W tego typu autach często możemy złożyć drugi rząd foteli co znacznie zwiększa wielkość jego bagażnika.
Model kabrio to niewątpliwie nadwozie nie mające stałego dachu. Przeważnie dach jest mięciutki, można go rozciągać albo zwijać. Przeważnie występuje w wersji dwudrzwiowej.
Natomiast auto kombi ma wydłużoną tylną część. Co daje dodatkową pojemność bagażnika. Jest to tzw.nadwozie dwubryłowe.
Dzięki różnorodności jaką proponują nam marki samochodowe, można dopasować rodzaj auta do swoich własnych indywidualnych wymagań.

Zobacz więcej: limuzyna Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *