Częstokroć w własnych myślach myśli on już o śmierci.

Kiedy jakiś pacjent leży w szpitalu najczęściej nie czeka na niego nic miłego – ot, zostanie całkowicie wyleczony – jeżeli ma takie szczęście, oczywiście (chociaż prawdą jest, że w obecnych czasach kwalifikacje specjalistów, jak również medycyna, stoją na niesamowicie wysokim i coraz wyższym poziomie). Często w własnych myślach rozmyśla on już o śmierci – oczywiście nie zawsze takiej śmierci fizycznej, niemniej jednak o śmierci duszy, niezależnie od działań i rezultatu doktorów. Wręcz pielęgniarka niestety nie może poświęcić pacjentowi bardzo dużo czasu – a to dla niego niezwykle ważne.
Zdrowie to nie są żarty, a medyczna pomoc tym bardziej. Jednakże nic nie szkodzi aż tak bardzo, jak utrata zdrowia duszy – zgodzi się z tym chyba każdy, kto choć raz miał miał taki kłopot – albo ktoś mu bliski albo znajomych. Szpital to zdecydowanie nie tylko sam budynek – a przynajmniej absolutnie nie powinien tylko tym być. Pacjent to bardzo ważny klient – któremu potrzebne jest  wsparcie od jego bliskich, niemniej jednak i od personelu szpitalnego. Ogromna szkoda, że tak bardzo mało osób pamięta o tym aspekcie.
Uczelnie które przygotowują przyszłych lekarzy także częstokroć o tym zapominają. Przecież nie tylko dla zysku się żyje, a dla radości z tego życia – pamiętajmy o tym.

Więcej: https://psychiatra4warszawa.wordpress.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *