Najpopularniejsze są oczywiście cały czas płytki ceramiczne.

Łazienka – paradoks tego miejsca polega na tym, iż spędzając tam stosunkowo najmniej czasu w ciągu całego dnia, w trakcie urządzania zabiera nam najwięcej energii. To łazienka ma mieć swój urok i styl. Jedną z zasadniczych zasad, które pozwolą to uzyskać, jest właściwe dobranie płytek.

Najpopularniejsze są bez wątpienia cały czas płytki ceramiczne. Warto wiedzieć, że jest ich sporo odmian. Glazura przykładowo wyłącznie nadaje się na ściany. Tego typu płytki są cienkie i kruche, pokryte szkliwem. Natomiast na podłogi stosuje się głównie terakoty (oczywiście nikt nie zakaże nam wyłożenia nią również i ścian). A to z tego względu, że są bardziej trwałe. Wykonane z pokrytej szkliwem kamionki, mogą być gładkie, jak także fakturowane. Zdecydowanie najbardziej trwały a także mocny jest gres. Niebywale twarde, odporne pozostają zarówno na plamienie, jak a także na oddziaływanie środków chemicznych. Jeszcze lepszym wyjściem, jeśli pod uwagę bierzemy parametry trwałości, będzie klinkier szkliwiony.

By dobrać właściwy rodzaj płytek i wzór oraz dodatkowo kolorystykę, musimy udać się do właściwego sklepu, typu hurtownia i wyroby budowlane. Oprócz bogatej gamy produktu, znaleźć możemy tam też fachowe porady sprzedawców. Pamiętajmy że przy pracy potrzebne będą elektronarzędzia.

Więcej: benmar – elektronarzędzia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *