Często przyczyn szuka się w siedzącym trybie.

Przeważnie nie zdajemy sobie sprawy z sygnałów, które daje nam ciało i ignorujemy je. Lekceważenie na pozór niewielkich dolegliwości a także urazów może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. W niektórych przypadkach powinno się także korzystać z pomocy fizjoterapeuty.

Fizjoterapeuta jest to osoba, która prócz przeprowadzania rehabilitacji zajmuje się doborem odpowiednich ćwiczeń, terapii a także diagnozą. Rehabilitacja może być przeprowadzona przez fizjoterapeutę.

Po wsparcie powinniśmy zgłosić się przykładowo w sytuacji bólu kręgosłupa. Bardzo często przyczyn tego szuka się w siedzącym trybie życia, niemniej jednak nie jest to tylko jedynym powodem występowania bólu. Taki fizjoterapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, bada go, a także dobiera właściwą terapię.

Fizjoterapia może okazać się niezwykle potrzebna także w sytuacji dolegliwości tyczących się stawów. Tu przyczyn jest bardzo dużo i nie w każdej sytuacji wynikają one z braku ruchu. Osoby, które biegają przeważnie mają problemy ze stawami kolanowymi, a wizyta u fizjoterapeuty z pewnością pomoże rozpoznać powody powstawania dolegliwości i ograniczyć je.

Fizjoterapeuta pomoże też w momencie występowania różnorakich urazów ,które wynikają z niewłaściwego ułożenia stopy lub np nadwyrężenia nadgarstków. NajczęściejBardzo często bóle te są przez nas ignorowane, jednak powinniśmy zwracać na nie uwagę, zwłaszcza, gdy trwają bardzo długo. W takiej sytuacji lekarz zleci nam wykonanie RTG i z tego typu dokumentacją warto udać się do fizjoterapeuty.

Źródło: rehabilitacja rybnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *