dachówki ceramiczne cechują się wysokimi kosztami.

Wiele osób zastanawia się co będzie dobrą alternatywą do pokrycia dachu zamiast tradycyjnej dachówki ceramicznej albo betonowej. Ceramiczne dachówki cechują się wysokimi kosztami wykonania i niełatwym montażem. Co zatem będzie nadawało się jako tani zamiennik, a do tego łatwiejszy w montażu? Odpowiedź jest prosta: blachodachówka.

Ten rodzaj krycia dachu stosowany może być również z membranami dachowymi, które dodatkowo chronią przestrzeń pod blachą i pozwalają na odpowiednią wentylację obszaru  dachowego od okapu, tuż po sam szczyt. Blachodachówka ma to do siebie, że jest niebywale łatwą w zrobieniu, transporcie oraz instalacji formą dachowego pokrycia. Wykorzystuje się ją często do ochronienia zabudowy przemysłowej, budynków użytkowych, altanek, czyli tam, gdzie liczy się głównie ekonomiczny materiał, który spełnia swoją rolę w niskiej cenie.

W trakcie montażu blachodachówki używa się wkrętów farmerskich aby solidnie przykręcić pokrycie do łat oraz kontrłat dachu. Dodatkowo do tego typu dachowego krycia możemy zastosować spora większość dachowych akcesoriów ,które oferowane są przez szerokie grono spółek produkujących kratki okapowe, kominki, snowstoppery itp.

Zobacz więcej: Dobra blachodachówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *