Innym sposobem na pozbycie się korników z drewna…

Grupa owadów jakie lubią ulokować się w drewnianych elementach naszego własnego domu jest naprawdę duża. Bardzo często winą za te wszystkie szkody obciążamy kornika, jednakże szkód w naszych meblach, podłogach a także więźbach dachowych dokonują również inni niszczyciele, na przykład kołatek domowy lub spuszczel pospolity.
Zwalczanie korników wcale nie należy do zadań prostych. Dostępne są jednakże sposoby ,które pozwalają na przeprowadzenie odkażenia drewna skutecznie.
Do takich metod zaliczamy dezynsekcje polem elektrycznym, metoda mechaniczna, która polega na usuwaniu chorej części drewna oraz zastępowaniu jej zdrową, czy również metoda fizyczna, która wykorzystuje gorące powietrze. A przy tym zwalczanie korników w drewnie można wykonać z zastosowaniem fumigacji. Polega ona na wtłoczeniu w drewno trującego środka przy użyciu pary, gazu lub dymu. Metodę tę wykorzystuje się też do dezynsekcji całych budynków, jednakże należy pamiętać, że jest to metoda bardzo toksyczna. Innym skutecznym sposobem na pozbycie się owadów z drewna jest coś takiego jak iniekcja ciśnieniowa. Do wprowadzenia środka chemicznego w środek drewna używa się w niej bardzo wysokie ciśnienie.
Rozmaitość metod jest wielka, dużo z nich charakteryzuje się bardzo dużą efektywnością. Ważne jest, żeby wyselekcjonować stosowną dla naszych wymagań.

Autor: Dezynsekcja mikrofalowa Bydgoszcz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *