Zwalczać można insekty, roztocza, gryzonie czy larwy.

Przechowywanie zboża w silosach a także magazynach jest zagrożone pojawieniem się niechcianych owadów, roztoczy lub gryzoni. By usunąć szkodniki używa się między innymi zabiegi polegające na gazowaniu i ozonowaniu.
Fumigacja zboża polega na rozmieszczeniu w zainsektowanym pomieszczeniu pastylek ,które wydalają gaz (w wyniku reakcji chemicznej z wilgocią w powietrzu powstaje fosforowodór). Usunąć da się owady, pyłki, gryzonie czy larwy. Tego typu gazowanie można wykonać przed wypełnieniem silosa bądź magazynu. Tak czy owak- środek musi być dokładnie dopasowany do potrzeb i wymagań naszego klienta i nacelowany na usunięcie konkretnego problemu. Fumigacja zbóż jest zabiegiem ,który wymaga także spełnienia określonych środków bezpieczeństwa. Absolutnie nie wolno wykonywać jej samemu, przy użyciu środków zakupionych gdzieś w globalnej sieci internet, gdyż niesie to olbrzymie ryzyko.
Tego typu zadania należy powierzyć specjalistom, posiadającym zarówno stosowne kwalifikacje jak również ogromne doświadczenie praktyczne. Warto jest dokładnie sprawdzić jakość świadczonych usług przez sprawdzenie referencji innych klientów i posiadanych przez danego profesjonalisty certyfikatów. Specjalistyczny wykonawca udzieli także gwarancji oraz dodatkowo zgodzi się na podpisanie przejrzystej umowy lub zleceń na oferowane usługi fumigacji zbóż.

Więcej: Usługi zwalczania owadów Toruń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *