Właściwie każdy posiadacz pojazdu terenowego bardzo dobrze wie…

Właściwie każdy kierowca auta terenowego bardzo dobrze wie, że bez właściwych opon nie jest możliwa dobra oraz komfortowa jazda. Terenowe opony to natomiast znaczny koszt. Zakupienie czterech sztuk opon wiąże się częstokroć z kwotą sięgającą nawet tysiąc zł. Z tego właśnie powodu część ludzi decyduje się na zakup opon z drugiej ręki. Czy rzeczywiście się to opłaca?

 

Opony terenowe używane bez wątpienia mają zarówno wady oraz zalety. W pierwszej kolejności zacznijmy od pozytywów, a takim pozytywem jest z całą pewnością przystępna cena za produkt o relatywnie wspaniałej jakości za jaki w normalnym sklepie zapłacić musielibyśmy o wiele więcej. Części z drugiej ręki nie muszą być przecież poniszczone bądź niesolidne – zdarza się bowiem, że ktoś szybko chce wyzbyć się jakiś rzeczy ,z których rzadko korzystał bądź zwyczajnie kupił przypadkowo. Tu jednak trzeba wziąć pod uwagę konieczność stosownego rozeznania się przed kupnem w historii towaru. Powinniśmy zatem sprawdzić zużycie opon,które nas interesują – nie ma przecież sensu nabywać takiej części tylko dlatego, że cena jest niska, jeśli za chwileczkę zmuszeni będziemy do ponownego kupienia opon. Tego rodzaju oszczędzanie jest zwyczajnie bezsensowne.

 

Używane opony terenowe zakupić można w różnych serwisach aukcyjnych typu allegro czy olx, dawniej tablica, a także w rozmaitych komisach. Warto mieć na uwadze to, że częstokroć nie będziemy mieli w takim wypadku prawa do uzyskania gwarancji.

Zobacz: Opony terenowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *