Jeżeli rozchodzi się o lakiery wielowarstwowe…

Polerowanie to obowiązkowa czynność jaką wykonuje się przy każdym aucie. Dla niektórych ludzi polerowanie samochodu to prosta czynność, a dla innych trochę trudniejsza. Do polerowania potrzebna jest głównie odpowiednia maszyna oraz pasta polerska. Pożądanym stanem jest takie skorygowanie lakieru, ażeby pojazd wyglądał jak nowy.
Korekta lakieru polega głównie na pozbyciu się jego wierzchniej oraz zarazem porysowanej warstwy, tak aby doprowadzić pozostała powłokę do efektu gładkości. Jeżeli chodzi o lakiery wielowarstwowe to absolutnie nie można wywołać całkowite usunięcie zewnętrznej warstwy, dlatego że to ona jest powłoka ochronną. Jeśli do czynienia mamy z lakierami akrylowymi to powłoka zewnętrzna to nie tylko warstwa ochronna, ale a także warstwa ozdobna.
Pojawia się wiele błędów w trakcie polerowania, miedzy innymi: zostawienie hologramów, miejscowe przypalenie lakieru, za głębokie spolerowanie lakieru, bądź użyciu nadmiaru pasty.
Ażeby przystąpić do polerowania powinno się właściwie do tego przygotować nasz samochód. Powinno się dokładnie zabezpieczyć detale jakich wolimy pobrudzić. Lakier musi być starannie umyty, po umyciu należy także użyć glinki.
Zamiast tracić pieniądze u profesjonalistów polerowanie swojego samochodu będziemy mogli przeprowadzić własnymi siłami. Oszczędzimy kasę oraz z pożytkiem wykorzystamy swój wolny czas.

Zobacz więcej: Profesjonalne mycie auta Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *